ÖVRIGT / Mattor / Hamadan 5566024
nr 556 6024
Hamadan
Tidigt 1900-tal, 228x319, jämnt ställvis hårt slitage, båda kortsidor saknar ngn knutrad, fläckar, even partly heavier wear, both ends missing a few rows of knots, stains
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 1 december 2008
ledande budet*